Królowa Sonia na Oslo Jazz Festiwal


Wczoraj królowa Sonia była obecna na otwarciu Oslo Jazz Festiwal w Operze Narodowej w Oslo. Królowa wygłosiła krótkie przemówienie, a następnie wysłuchała koncertu Manu Katché (znanego z współpracy ze Stingem, Peterem Gabrielem czy Janem Garbarkem) z jego wymarzonym zespołem, z którym wystąpił po raz pierwszy na scenie.

W tym roku na festiwalu wystąpią między innymi: Joshua Redman,  Gregory Porter, Beady Belle, Jamie Cullum, Tom Harrell, Torun Eriksen i Rebekka Bakken, Herr Nilsen z Hovedøen Social Club, Lassen i Bob Dorough, Chat Noir z The Four Freshmen, Bodil Niska i James Morrison & The Brazz Brothers, Milenburg Joys Jazz Quintet, Magnolia Jazzband med Topsy Chapman i Lill Lindfors.


Festiwal po raz pierwszy odbył się w 1986 roku i odbywa się co roku w 33 tygodniu roku. Za każdym razem odbywa się 60-70 koncertów w 15-18 miejscach. W tym roku to między innymi Opera Narodowa, Nasjonal Jazzscene Victoria, Akershus Fortress, Katedra w Oslo, Oslo Concert Hall, Aula Uniwersytecka oraz centrum Oslo. Podczas Festiwalu będzie można też oglądać specjalne pokazy filmów i brać udział w dyskusjach. Festiwal potrwa do soboty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz